ІСТОРІЯ ПІДКАРПАТСЬКОЇ РУСІ (Історія України, 10 клас)


ЛИСТ ПОСЛА ФРАНЦІЇ З БЕРЛІНА ДО МІНІСТРА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ ФРАНЦІЇ (березень 1939 р.)

 «…До найважливішого права народів — права на самовизначення — закликає зараз Німеччина, виступаючи за незалежність Словаччини, зрештою досить ілюзорну, але у тому ж самому праві відмовляють карпато-українцям, яких полишено Угорщині, так само як і чехам, що були насильно приєднані до Райху….

Зі свого боку, Підкарпатська Русь також проголосила 12 березня свою незалежність й домагалася підтримки Берліна. Але гітлерівські керівники залишаються глухими до закликів цієї країни, яка покладає на них всю свою надію, і якій у свій час відводилась роля «Українського П’ємонту ».

Закарпатська Україна захоплена угорськими військами. У відчаї уряд Хусту віддає країну Румунії. Прем’єр-міністр пан Ревай у телеграмі, направленій до посольства Франції в Берліні, наполягає на втручанні французького уряду разом з урядом Будапешта, з метою урегулювання долі країни дипломатичним шляхом, а не силою зброї. Здається, все вказує на те, що Райх втратив інтерес до цієї держави й полишив її Угорщині… »

Джерело: В. Косик «Україна і Німеччина у Другій світовій війні».

Запитання до документу:

  1. Чому автор листа порівнює Підкарпатську Русь із П’ємонтом?

  2. У яких зовнішньополітичних обставинах творилася Карпатська Україна?

  3. Яку роль відіграла свого часу Франція у тому, що українці Західної України не змогли реалізувати своє право на самовизначення?

  4. Якою була роль Франції у подіях Мюнхенської змови? Дайте оцінку діям цієї держави в умовах кінця 30-х рр.


292 thoughts on “ІСТОРІЯ ПІДКАРПАТСЬКОЇ РУСІ (Історія України, 10 клас)

  • Business Ideas

    I do consider all of the ideas you’ve presented to your post. They’re very convincing and can certainly work. Still, the posts are very short for newbies. Could you please extend them a little from subsequent time? Thanks for the post.

Коментування заборонено