УЧИТЕЛЬ Я, І ТИМ ЦІКАВА… СОБІ, УЧНЯМ, СУСПІЛЬСТВУ


Учитель я, і тим цікава… собі, учням, суспільству

Це покликання і здійснення дитячої мрії, головне  ‒  прагнення до ідеалу, якою є моя мама-учитель, і яка наповнила моє серце бажанням сіяти розумне, добре, вічне. Разом ми часто пригадуємо мої перші «уроки» з ляльками, молодшою сестричкою… Ось я в класі, у руках крейда й величезна дошка, як вершина, яку потрібно підкорити і залишити свій слід;  ледве дотягуюсь, бо ще треба підрости,  і – перемога, малюю досхочу! Потім першокласниця, якій уже давно відомий світ школи.

Минали роки навчання, і в мою свідомість поступово вкарбувалося переконання: «Учитель – професія від Бога. Усі інші – від учителя». Пригадую рядки поезії своєї старшої колеги:

Учитель без ідей – порожній глек,

Чи колесо на хаті без лелек…

Він має дбати про дитячу душу

І не томитись від щоденних «мушу».

Учитель на уроці – це творець!

Дитячі злети – творчості вінець!

 Раніше вони здавалися мені дещо пафосними, та з роками я зрозуміла, що це саме та призма, через яку наповнюється сенс життя: творча праця вчителя є головною формою вияву таланту особистості. Головне у нашій справі – не боятися приймати сміливі рішення, самовдосконалюватися, експериментувати, мати в серці гордість за обраний професійний шлях. Радію, що в сучасних умовах маю більше можливостей для самореалізації, можу ділитися з колегами-однодумцями  своїми надбаннями, допомагати творчо зростати учням, розкрити власні здібності й таланти.

Сьогодні впевнено й переконано стверджую: варто переосмислювати і оцінювати минуле, щоб будувати плани на майбутнє. Спостерігаю за процесами, які відбуваються в державі й розумію, що не можу залишитися байдужою, апатично споглядати на несправедливість, необ’єктивність, черствість до прогнозованого майбутнього.

Вірю, що як вчитель, я виховаю в учнів кращі людські якості, вплину на ситуацію та зміню вже сьогодні долю моєї країни на краще, починаючи кожен день із свідомого вибору, із власного прикладу, позитивних думок, світлих мрій і щирих бажань.

Часи змінюються, але незмінною залишається цінність людини – творити добро – та її прагнення досягти щастя й гармонії.


1 812 thoughts on “УЧИТЕЛЬ Я, І ТИМ ЦІКАВА… СОБІ, УЧНЯМ, СУСПІЛЬСТВУ

Коментування заборонено