ПАМ`ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ


 29 січня – День пам`яті  Героїв Крут.

Із політичного есе Уласа Самчука “Крути”

Морози місяця січня…                                                                                                                                                                   З півночі сунув на нас ворого. Це був той самий ворог, з яким точиться боротьба й сьогодні… Це був большевизм… Той самий большевизм, який з північних рівнин та снігів ніс Европі жару найогиднішої ідеології марксизму, а на Україні ніс поневолення і довготривалу болючу кризу.  До боротьби з тією навалою встала молода Українська Держава, це найважніше – її першими бойовими нагородами була молодь.

І це символічно.

… Українська молодь, яка дня 28 січня 1918 року з піснями виїхала зі столиці України під станцію Крути, щоб там умирати, була першою молоддю світу, що одверто,  беззастережно і рішуче стала до боротьби з північною навалою. Розуміється, вона боролась і вона падала під кулями ворога не тільки в ім`я оборони від большевизму. Її ідеал був – своя державність, своє суверенне життя, своя духовність. Вона йшла в бій з піснею “Ще не вмерла”, одначе у звуках цієї пісні звучав також один мотив, який став зрозумілим щонайпізніше. Мотив спротиву проти марксизму, мотив молодого, амбітного й гордого народу, який був і є глибоко переконаний, що тільки його суверенність на землях предків дасть повну і тривку запоруку, що большевизм, як такий, буде стертий з поверхні нашої планети. І не вина тієї молоді, що голосу її пісні в той час світ не почув. Не вина тієї молоді, що світ так кригідно злегковажив великим шляхетним поривом Української Держави. І коли вже конечно дошукуватись якоїсь вини, то вона була хіба в тому, що та молодь, як і цілий народ, що її видав, не були підготовлені до взятого на себе завдання. Це був порив душі й серця, зов національного інстинкту. Це було непереможне хотіння, хай проти льогіки, проти всіх сил світу вписати на сторінки історії щось таке, що в прийдучомудасть зачіпну точку для нової, більш організованої та більш досконалої боротьби…

Дізнатися все про історію бою під Крутами можна на сайті http://kruty.org.ua

 


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

One thought on “ПАМ`ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

  • yeezy boost 350 v2

    Needed to draft you that tiny observation in order to say thank you as before for the spectacular strategies you’ve shared in this case. This has been so shockingly generous of people like you giving unhampered what exactly many individuals could have supplied as an e-book to make some money for their own end, and in particular given that you could possibly have tried it if you ever decided. Those basics also worked as the great way to recognize that the rest have the same zeal the same as my own to find out significantly more regarding this issue. I’m sure there are some more pleasant periods in the future for many who see your website.