УКРАЇНА – ЄДИНА КРАЇНА


УКРАЇНА – ЄДИНА КРАЇНАПатріотизм

Розробка виховного заходу на патріотичну тематику

 Мета:

  • виховувати глибокі патріотичні почуття, причетність і відповідальність за все, що відбувається з країною, вдячність тим, хто віддав за неї життя;

  • формувати громадянську позицію школярів, повагу, толерантність до інших     народів, віру в краще майбутнє України.

 Епіграф:” Єднайтесь, люди, в кого ще живе в душі любов до рідної країни….”                                                                  

                                                                                                                            Г. Акулов

«Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину»

                                                                                                               В. Симоненко

Обладнання: комп’ютер, аудіозаписи, слайдова презентація „Україна – єдина країна”, портретна виставка «Герої не вмирають», свічка пам’яті, етнографічна карта України, набір для інтерактивної вправи «Я українець».

 ПЕРЕБІГ ЗАХОДУ

 (Звучить відеоролик „Океан Ельзи” „Україна єдина – Коли настане день”)

Вступне слово вчителя

 Ведучий круглого столу: Герой роману французького письменника А. Камю „Чума” священик Панлю, звертаючись до жителів зачумленого міста, промовляв так: „Нас спіткало лихо, брати мої, і ви його заслужили, брати”.

Дійсно, лихо приходить тоді, коли люди втрачають пильність. Ми забули, що існує загроза війни. Ми були безпечно спокійними і впевненими,що війна – це не у нас. І головне – ми забули, що наша сила – в єдності.

Тож давайте у форматі нашого заходу поговоримо про ті цінності, які роблять нас сильнішими, зміцнюють і об’єднують нашу державу.

Отож, до розмови, шановні!

Деякі українофоби твердять, що такої держави, як Україна, ніколи не було і вона не має права претендувати на цілісність і самостійність.

Чи так це? Попросимо шановних істориків дати відповідь на це запитання.

Історик 1. Звичайно, що це черговий міф тих, кому поперек горла стали українська демократія, самостійність та її європейська орієнтація.

(презентація «Етапи державності»)

Державне будівництво українці розпочали дуже давно. Паростки української державності зародилися і виросли в далеких предків українського народу – антів. Держава антів проіснувала ІІІ століття (з кінця ІV до початку VІІ).

На жаль, здобутки наших предків були знищені навалою азіатської орди.

Історик 2. Погоджуюсь зі своїм колегою, що процес українського державотворення був складним і болючим, але уже в середині ІХ століття була утворена нашими предками нова могутня держава – Київська Русь.

На всю Європу у XV – XVII ст. гриміла слава Української козацької держави – Війська Запорозького -Гетьманщини.

Модерна українська нація у ХХ ст. невпинно піднімала «українське питання». Так у 1917-1921 рр. в ході національно-визвольних змагань постали Українська народна республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського.

Напередодні Другої світової війни в Західній Україні у березні 1939 р. було здійснено спробу створити незалежну Карпатську Україну та у червні 1941 р. проголосити Акт відновлення Української держави.

На кожному з етапів державотворення Україна мала своє військо, власну економічну та адміністративно-територіальну систему, гроші, проводила самостійну внутрішню та зовнішню політику, відстоювала ідею єдності та соборності Українських земель.

Історик 1. Отже, це доводить, що український народ уперше в світовій історії творив демократично-правову державу в той час, як в інших країнах про це ще і не мріяли.

Політолог 1. Хочу тільки додати, що у багатьох політичних питаннях Україна завжди була попереду.

Ще тільки мали з’явитися французькі просвітники, які висунуть несміливі ідеї щодо конституційного обмеження „освіченого монарха”, а український гетьман Пилип Орлик, перебуваючи у вигнанні, запропонував ще не знані у світі демократичні засади в створеній ним Українській Конституції.

Політолог 2. Дозвольте додати до ваших слів, що Конституція П. Орлика являє собою модель єдиної, вільної, незалежної держави у формі демократичної республіки, заснованої на визнанні природного права людини на свободу і самовизначення.

Народний депутат від Заходу. До речі, хочу зазначити, що європеїзація для П. Орлика була тим засобом, що мав привести Україну до самостійності.

Ведучий шоу: Безперечно, Українська держава має давню історію і будується не на голому місці, а на вікових державних традиціях.

Демонстрація відеокліпа пісні Анатолія  Матвійчука «На варті»

Народний депутат від Сходу. На жаль, досить часто доводилося чути, що українці не цінують  своєї незалежності. Не  бережуть її як зіницю ока, мовляв, тому, що вона занадто легко далася – без жодної краплі крові.  Насправді це не так. За незалежність, яка начебто впала з неба в 1991 році заплатили «авансом» наші попередники. Заплатили дуже дорогу ціну. Не краплями, а ріками крові. Не сотнями, не тисячами ,а реально мільйонами життів…

Історик 1. Українці пам’ятають подвиги козацтва у боротьбі проти турецько-татарської та польсько-шляхетської неволі. У ХХ ст. свої життя за волю України безоглядно віддавали Українські січові стрільці, бійці Української Галицької армії, Карпатської Січі, ОУН-УПА.

Історик 2. Сучасні події – Революція Гідності та загроза російського вторгнення народили нових героїв – Небесну сотню та тих хлопців, які у цю хвилину стоять на варті нашого миру на Сході України.  Самостійність, про яку українці мріяли віками, дісталась нам без краплини крові. Ми маємо пам’ятати про великі дні наших Визвольних змагань, тому що незалежність дається нам тяжкою ціною життів наших співвітчизників.

Ведучий Пропоную вшанувати хвилиною мовчання всіх загиблих за нашу Батьківщину.

ХВИЛИНА МОВЧАННЯ

(звучить пісня Наталії Май «Горить свіча» )

Учитель . Україна – єдина, унітарна держава. В ній спокійно уживаються поруч  представники понад 130 націй та  народностей. Та не живеться спокійно тим, хто не хоче бачити Україну щасливою.

То підкинуть міф, що не було такої держави, як Україна, то поділять українців на 3 сорти, то вигадують „бендерські” страшилки, а то підкинуть „мовне питання”. Однак ми не повинні йти на повідку у тих вигадників. Усі, хто живе в Україні – українці, росіяни, поляки, гагаузи, татари, білоруси, вірмени та інші народи – є українською політичною нацією – спільнотою людей, яких об’єднує одна мрія – вільна, соборна Україна та мир на рідній землі.

Поет 1

Нехай ніхто не половинить

Твоїх земель, не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна,

 Одна від Заходу до Сходу,

Володарка земель і вод.

Ніхто не ділить хай народу,

Бо не поділиться народ.

Д. Чередниченко

Народний депутат від Сходу. Нещодавно в Миколаєві було написано такого вірша, що напевно озвучує думку більшості жителів Сходу.

Прибузького Гарду ми дочки й сини,

Зростали у вольній, новій Україні,

Ми любимо Крим і таврійські лани,

Донецьк і Франківськ – це єдина країна.

 

Нам Бог цю країну в дарунок послав,

І Божий цей дар неподільний.

Час множити славу Вкраїни настав,

Народе мій гордий і сильний!

Л. Савіцька

(як фон – пісня А. Матвійчука «Я українець»)

Ведучий шоу: Скажіть, шановні, що для кожного з вас означають слова «Я  українець». Існує загальновідома приказка «Не місце прикрашає людину, а людина – місце». Україна завжди була багата людьми, на яких вам, підростаючому поколінню слід рівнятися. Пропонуємо вам прикрасити Україну собою (на квітах або фігурах чоловічків записати якості, які потрібно проявляти для процвітання Батьківщини і приклеїти до карти)

Народний депутат від Сходу. Я глибоко переконаний, що неважливо, якою мовою розмовляє людина, а важливо, як вона любить Україну.

Поет 2.

Із синіх Карпат простягну тобі руку,

Ясний побратиме в донецькій землі.

У горах моїх уже осінь відгукує,

Над краєм твоїм вже ячать журавлі.

І буде тоді зрозумілою мова,

І стане тоді об’єднавчим „язик”,

Бо є головне – це Вкраїна чудова,

Що звати Вітчизною кожен з нас звик.

                                                                                                              Л. Савіцька

Ведучий шоу: Ще дитячі казки вчили нас простій і вічній істині: „Сила – в єдності”.

 Народний депутат  від Сходу.

Мы всегда с тобой будем братьями,

И так будет во все времена,

От одной рождены мы матери,

Украина у нас одна.

Л. Савіцька

Ведучий шоу: Хочеться вірити, що Україна для кожного з нас найрідніша,

найкраща країна. Вона була, є і буде неподільною єдиною завжди. Ми  її любимо: як діти люблять матір — і в здоров’ї, і в хворобі — та докладають зусиль до її одужання, так і ми мріємо та віримо в часи зміцніння й розквіту України як незалежної держави. Ми з вами цілком свідомі своєї причетності до розбудови нашого спільного дому й відповідальності за нього.

Вірш «Любіть Україну»

На фоні пісні «Океану Ельзи» «Все буде добре»

 

Поет 1.

Скажу, брати, вам наостаннє,

Що сила наша лиш в єднанні,

Єднаймось, браття українці,

Щоб не загинуть поодинці.

                     Г. Акулов

Поет 2.    

Єднайтесь люди, в кого ще живе

В душі любов до рідної країни,

Бо у дитини мати лиш одна,

Одна у нас єдина Україна.

                             Г. Акулов

Ведучий шоу: Тож,  не ділімо Україну ні за якими ознаками: різні береги, сторони світу, регіони, бо вона – єдина, одна родина, одна сім’я.

(пісня Анатолія Матвійчука «Одна родина»,

 приспів виконують всі учасники ).