ЩО ВАРТО ПОЧИТАТИ З ІСТОРІЇ


         Зі сторінок літературних та публіцистичних творів перед нами постають живі обличчя історичних епох. Доповнення  історичних знань літературними образами дозволяє краще зрозуміти суть історичних процесів та їх вплив на долі простих людей. Література надає історії емоційного забарвлення, оживляє її. Водночас деяким вченим-історикам також вдається писати живо і цікаво. Пропоную власний рейтинг цікавих книг, які до зволяють побачити історію з іншого боку.

Назва книги

Автор

Чому варто почитати

Ілюстрована історія України

М. Грушевський

Книга написана легкою мовою без перенасичення фактами. Автор подає цілісну картину суспільно-політичного, економічного та культурного розвитку українських земель. Могла би бути прекрасним підручником для сучасної школи

Історія України: неупереджений погляд

В.Петровський, Л.Радченко, В.Семененко

Історія України подається «без купюр». Наведено дуже багато цікавих гіпотез і фактів, документальних свідчень, що не ввійшли до шкільних підручників. Прочитання книги дає можливість дійсно критично проаналізувати нашу історію

Арійський стандарт: Українська ідея епохи великого переходу

І.Каганець

Книга для тих, хто цікавиться альтернативними баченнями історичного шляху українців. Розкриває секрети етнопсихології, переконує українців в їх арійському походженні. Дає відповідь на питання про походження Ісуса Христа. Книга дуже корисна для тих, хто прихильний до націоналізму у кращому розумінні цього слова

Відродження нації (Історія української революції)

В.Винниченко

Три томи витонченого гумору В.Винниченка і спогади про історію Української революції від безпосереднього учасника подій – лідера Генерального секретаріату та Директорії УНР, геніального письменника В.Винниченка. Прочитання книги дасть відповіді на головне питання: чому потерпіла поразку Українська революція?

Містифікації історії

Р.Вавренюк

Книга для тих, хто сприймає історію як детектив. Секрети масонів, життя Ісуса після розп’яття, історія мафії і все те, що ніколи не ввійде до шкільних підручників.

Залишенець. Чорний ворон

В. Шкляр

Книга читається на одному диханні. Революція на Черкащині в художніх образах реальних історичних героїв. Дуже цікаво. Особливо приємно зустріти на сторінках назви рідного краю, але водночас ближчою стає трагедія народу, що зазнав більшовицької навали.

Холодний Яр

Ю.Горліс-Горський

Розповідь про боротьбу холодноярців у роки революції з перших вуст. Наче поринаєш у далекі драматичні події, бо знову ж таки події відбуваються в нашому рідному краї.

Солодка Даруся

М. Матіос

Твір дуже яскраво ілюструє добу радянізації та методи боротьби з українським повстанством, що їх вживала радянська влада.

Собор

О.Гончар

Ми страждаємо від корупції та окозамилювання. Роман Гончара показує звідки це в нас – це спадщина радянської епохи. Шкода, що наш духовний собор до цього часу в риштованні, а панують, як і тоді, Володьки Лободи.

Історія українського козацтва

Д.Яворницький

Книга-енциклопедія життя Дикого поля та його мешканців. Козаки в усій красі і нестримності. Ці герої наче оживають завдяки манері письма автора.