НАЙДАВНІШЕ МІСТО СВІТУ


КАРАЛ

У 1994 році після могутнього урагану неподалік села Карал (Америка) було знайдено руїни стародавнього міста, яке може вважатися одним із найдавніших у світі. Оскільки за даними радіовуглецевого аналізу має вік близько 5 тисяч років і є пам’яткою однієї з найдавніших цивілізацій та сучасником  будівників пірамід у Стародавньому Єгипті.

У результаті розкопок перед ученими постав величезний храмово-міський комплекс, що складався із численних храмів, амфітеатру-святилища з вівтарем для жертвоприношень і 19-ступінчастих пірамід, розташованих на 80 км2.  Піраміди невисокі, не більше 20 м у висоту, хоча найбільша з них мала основу близько 150 на 140 м. Культовий та адміністративний центр міста оточувався кварталами ремісників.

Одним із найбільш вражаючих для археологів виявився амфітеатр діаметром більше 60 м. У центрі знаходився монолітний вівтар, покритий тисячолітньою кіптявою. Можливо саме в цьому місці горів вічний вогонь, який, за місцевими легендами, захищав місто. Жителі Карала найімовірніше були сонцепоклонниками. Під вівтарем було знайдено ряд підземних каналів, які, на думку археологів, жерці використовували для ритуальних хитрощів. За переказами у дні великих свят жерці одним помахом руки змушували вічний вогонь горіти особливо сильно і високо. Більш з усього жерці навчилися вираховувати, коли з океану підуть повітряні потоки і спрямовували їх до вогню саме по знайденим каналам.

Цікавою особливістю міста Карала є також те, що вчені не знайшли тут зброї і слідів руйнування. Не було також оборонних споруд і малюнків на військову тематику. Усе говорить про те, що Карал був мирним містом, жителі якого багато часу проводили в розвагах. Частими знахідками археологів були музичні інструменти, флейти з кісток кондора і труби з кісток оленя.

Водночас вченим не вдалося знайти жодного ієрогліфа, піктографічного знаку або зразків інших видів письма. Хоча, судячи з рівня життя, писемність тут мала б бути. Можливо, усе цінне було забране жерцями, а їх знання і досвід могли використати майя, інки або ацтеки. Про це свідчить схожість пірамід Каралу і більш пізніх індіанських поселень.

Фотографії міста, зроблені з парапланів, дозволили розгледіти висічену в скалі людську голову з розпущеним волоссям та відкритим ротом розміром 24 на 40 м. Учені вважають, що барельєф є символом прощання канальців з покинутою батьківщиною.

Загадкою залишаються причини залишення міста жителями. Археолог Рут Шеді припустив, що спустіння міста пов’язане з лихами, які приносить до узбережжя Перу тепла морська течія «Ель-Ніньо». Вона викликає зливи, катастрофічні повені і сходження селевих потоків.

Загадкою є також великий часовий розрив між цивілізацією Каралу і наступними американськими цивілізаціями.


7 thoughts on “НАЙДАВНІШЕ МІСТО СВІТУ

  • kobe shoes

    My spouse and i got so relieved Raymond managed to round up his web research out of the ideas he was given using your web page. It is now and again perplexing just to possibly be giving for free steps that the rest could have been selling. And we also understand we’ve got the writer to thank because of that. All of the explanations you’ve made, the straightforward blog navigation, the relationships you aid to create – it’s got all remarkable, and it’s letting our son in addition to our family imagine that that theme is entertaining, and that is truly essential. Thank you for the whole lot!

Коментування заборонено